mirmirik / günlük / Just like the old times

Just like the old times

Posted on

Uzun zaman olmustu web sitem ile ilgilenmeyeli. Yanlis hatirlamiyorsam, geçtigimiz Mayis ayinda kapatmistim siteyi, iki hafta öncesine kadar da yenilenmis açilisi yap(a)mamistim. üsengeçlik, beceriksizlik, ilgi kaybi, vakit ayirmayi reddedis… Hepsi ve ayri ayri her biri etkendi.

Neyse! Insan geçmisi ile dertlesip durup da, ‘ah keske’ demek yerine; ‘simdi hatali görülen o zamanlarda, o yaptiklarim gerekliymis demek ki’demeli önceden de dedigimiz gibi. Geçmis alti ayda çok fazla sey degisti diyemiyorum kisisel dünyam açisindan. Netron` a girip yeni bir ise daha kavustum, tatile gittim ve geldim(ki belki de son alti ay içindeki en iyi sey bu idi). Kisisel dünyamin ötesinde, dost çevremde ve internet camiasinda(hastasiyim bu lafin) oldukça fazla degisiklik oldu… Web dünyasindaki yenilikleri akla geldikçe siralayalim:

a. Sahane bir yegenim daha oldu. Sevgili ve kadim dost Ozan ` in Melis ismini koyduklari bir bebegi oldu. Web sitesi hemen surada: http://melis.bayram.name

b. Ayni Ozan, görsel ve içerik olarak doyurucu bir web sitesi daha açti. Yeni sitesinin adresi http://holyrider.net . Takip edilmeli.

c. Bir baska sevgili dost Carlo da yeni blogunu yayima açti. Bu da onun adresi, http://blog.raingini.net . RSS` i eklemekte kesinlikle yarar var.

d. Yine Carlo` dan bir web haberi. Söyle bir site var: http://www.malgibi.com/ .

e. Bir de JazzIstan var. Açikçasi kim oldugunu -henüz- çikaramadim. Tek bildigim içerik olarak çok güzel isler yaptigi. Gidilecek adres de sudur iste: http://www.jazzistan.com/ . Hatta bir yazisinda bana da pas atmis ama henüz o pasi gole çeviremedim. Kelimelerimi aklima ve buraya yazdim(panzehir, tank, taslak, uçurtma, santral, ihale), en kisa zamanda ataga kalkacagim der, özürlerimi de iletirim.

Simdilik -bu saatte- bunlar geldi aklima. Yazayim da kaybolmasin dedim. Eh, iyi ettim…

Son not: Cumhuriyet Bayrami kutlamalarini aptalca sebeplerle iptal etmek için, sahipleri olduklari(ya da sahip olduklarini düsündükleri) belediyelere yazi yollama cureti bulan partiler ve o partinin üyeleri, o meclisten disariya çiksinlar… Sizin yeriniz orasi degil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top