mirmirik / felis domesticus / eve gelmeye 7 gün var

eve gelmeye 7 gün var

Posted on

Sonunda güzel bir haber. Yazının sonunda görülen resimdeki yavru kedilerden birisi önümüzdeki Cumartesi (28 Mart 2009) bizimle evi paylaşmaya gelecek. 11 Mart 2009 tarihinde üç buçuk yıldır bizimle yaşayan “mantı”, bizi oldukça üzdü ve hayata veda etti.

Evin diğer sakini olan “pide” hanım tek başına yaşamaya çalışıyor ancak canının sıkkın olduğunu da farkettiriyor zaman zaman. Kendisine ve bize yeni bir arkadaşın iyi bir şey olacağını düşünerek, yavru bir dişi kedi aramaya başladık. 18 Mart tarihinde bir arkadaşımızın yardımı ile de fotoğraftaki kedilere yeni yuva arandığını öğrendik. Aracı arkadaşımızın yardımı ile de iletişime geçtik ve bundan sonraki yaşamında bu üç bebekten birisine arkadaş olabileceğimizi belirttik. İyi haber, kabul edildik.

Bu bebekler, henüz sütten kesilmediği için beklememiz gerekiyor şimdilik. Sütten kesildiklerinde de, bir tanesi bizimle beraber yeni evine taşınacak. Öncelikle veterinerimiz olan Sn. Feridun Kalyoncu’ nun yerine uğrayıp gerekli görülen sağlık kontrollerini ve aşılarını yaptıracağız.

Fırsat oldukça bu yeni ev arkadaşının günlüğünü bu siteye taşımaya çalışacağım. Umarım O da mutlu olur bizimle.

Üçlü bebek:

henüz ismini koyamadığımız yeni kedi

Anne hanım da buymuş:

anne hanım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top